Biyografi

İnci Taneleri Nergis Kimdir? Gerçek Adı? Yaşı?

İnci Taneleri Nergis kimdir, nereli ve kaç yaşındadır? Daha önceki yazılarımızda çeşitli karakter ve oyuncuların biyografisini tanıttık. Bugünkü yazımızda da İnci Taneleri dizisinde yer alan değerli oyuncuyu tanıtacağız. Hadi başlayalım!

Bu hafta izleyici kitlesi tarafından büyük ilgi gören İnci Taneleri dizisi, özellikle Nergis karakteriyle de dikkat çekmektedir! Nergis karakteri sevenlerini etkileyerek harika bir performans sunmuştur. Peki, bu oyuncunun ismi nedir? İnci Taneleri Nergis hangi filmlerde rol almıştır?

İnci Taneleri Nergis Kimdir?

  • İnci Taneleri dizisinde Nergis karakterini Yasemin Baştan canlandırmaktadır. 

Yasemin Baştan, 18 Şubat 1972 doğumludur. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan, Türkiye’nin tanınmış oyuncularından biridir. Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde önemli roller üstlenmiştir. Sanat hayatına Radyo Sport’ta spikerlik yaparak başlamış, daha sonra Radyo Fener’in müdürlüğünü üstlenmiştir. Evlendikten sonra Amerika’ya giderek iki buçuk yıl süreyle orada yaşamıştır. 1996-1998 yılları arasında Amerika, California’da Monterey Peninsula College’de English Language eğitimi almıştır.

1998-2001 yılları arasında Türkan Şoray ve Şener Şen gibi ünlü oyuncuların başrolde yer aldığı İkinci Bahar dizisinde önemli bir karakteri canlandırmıştır. Oyuncunun Sarp Çonka adında bir oğlu bulunmaktadır. Yasemin Baştan, 2012 yılında başlayan Seksenler dizisinde Nazlı karakterini üstlenmiş, bu projede Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, İlker Ayrık ve Ayşe Tolga gibi isimlerle birlikte başarılı bir performans sergilemiştir. 2021’de yayımlanan Aşkın Tarifi dizisinde ise Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Alper Saldıran ve Cem Davran gibi oyuncularla başrolü paylaşmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir