Biyografi

İnci Taneleri Dilber Kimdir? Gerçek Adı Ne?

İnci Taneleri dizisindeki Dilber kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? Önceki yazılarımızda farklı meslek gruplarındaki kişilerin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını paylaşmıştık. Şimdi ise bu yazıda, ayrıca Dilber karakterini anlatacağız. Gelin başlayalım!

Ülkemizde yayınlanmasıyla popüler olan dizilerden İnci Taneleri, Dilber karakteriyle de büyük bir merak toplamıştır! Karakteri canlandıran Hazar Ergüçlü seyircileri etkileyerek herkese kendisini göstermeyi başarmıştır. Peki oyuncunun kariyer hayatı nasıl? Hangi filmlerde rol aldı?

İnci Taneleri Dilber Kimdir?

  • İnci Taneleri dizisinde Dilber karakterini Hazar Ergüçlü canlandırmaktadır. 

Hazar Ergüçlü, Kıbrıs kökenli bir oyuncudur. İlk olarak Lefkoşa Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmalarına liderlik etmiştir. İlk profesyonel oyunculuk deneyimini, Derviş Zaim’in yönettiği “Gölgeler ve Suretler” filmi ile yaşamış ve kendisini harika bir şekilde sergileyerek insanların dikkatini kolaylıkla yakalayabilmiştir. Özellikle bu filmde sergilediği etkileyici performansla dikkat çeken Ergüçlü, televizyon dünyasına Simay karakteriyle giriş yaparak “Kuzey Güney” dizisinde başarılı bir çıkış yakalamıştır. 2012 yılında ise Açlığa Doymak filmiyle gösterdiği etkin başarı, oyunculuk kariyerine sağlam adımlarla ilerlemesini sağlamıştır.

Türkiye’de dizi dünyasında etkin bir dizi olan bir diğer isimde bilindiği üzere MedCezir dizisidir. Hazar Ergüçlü burada Eylül karakterini canlandırarak akıllara kazınmayı başarmıştır. 2016’da Yüksek Sosyete dizisinde Cansu karakterine hayat vermiştir. 2017 yapımı Emre Erdoğdu filmi “Kar” ile gösterdiği performans, 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 2018 yılında çekilen ve Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan “Ahlat Ağacı” filmindeki Hatice rolüyle yeteneğini bir kez daha kanıtlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir