Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur? Microsoft'a Nasıl Giriş Yapılır?

Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur? Microsoft’a Nasıl Giriş Yapılır?

Microsoft, dünya genelinde bilgisayar teknolojileri, yazılım ürünleri ve hizmetleri konusunda lider bir teknoloji şirketidir. 1975 yılında Bill Gates ve Paul Allen tarafından kurulan Microsoft, kişisel bilgisayar endüstrisinin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Şirket, işletim sistemleri, ofis üretkenlik yazılımları, bulut bilişim hizmetleri ve diğer çeşitli teknoloji alanlarında ürün ve hizmetler sunarak büyük bir etki yaratmıştır.

İlginizi Çekebilir: Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Facebook Hesabı Geri Getirilebilir mi?

Microsoft’un en bilinen ürünlerinden biri Windows işletim sistemidir. Ayrıca, Office paketi (Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamalar), Azure bulut bilişim platformu, Xbox oyun konsolu gibi çeşitli ürünleri ve hizmetleri bulunmaktadır. Şirket, teknolojik inovasyonlar, yazılım geliştirme ve kullanıcı dostu ara yüzleriyle bilinir. Microsoft, global bir müşteri tabanına sahiptir ve birçok endüstride yaygın olarak kullanılan ürün ve hizmetleriyle teknoloji dünyasında önemli bir konumda bulunmaktadır. Bugünkü yazımızda ise “Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur? Microsoft’a Nasıl Giriş Yapılır?” konusunu yakından inceleyeceğiz. Hadi başlayalım!

Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Microsoft hesabı oluşturduğunuz zaman Microsoft’un bütün hizmetlerden faydalanabilmektesiniz. Bu hizmetler: Skype, Office, Outlook, OneDrive, XBOX Live, Windows, MSN, Bing ve Store bunlardan sadece bir kaçıdır. Abonelik, üyelik ve herhangi bir şeyisatın alma işlemleriniz hepsini buradan kolaylıkla yönetebilirsiniz. İOS ve Android cihazlar başta olmak üzere her cihazda da kullanabilmeniz mümkündür. Peki Microsoft hesabı nasıl oluşturulur? Aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Microsoft hesabı oluşturmak için:

 • https://account.microsoft.com adresine veya İnternet tarayıcınızdan direkt aratarak bulabilirsiniz.
 • Karşımıza açılan web sitesinde ‘’Oturum Aç’’ butonuna basıyoruz.
 • ‘’Yeni bir tane oluştur!’’ yazan yere tıklıyoruz.
 • Bir e-posta adresi ve şifre seçerek giriyoruz.
 • Doğum tarihi, yaşınız ve yaşadığınız bölgeyi seçerek işlemleri tamamlıyoruz.

Artık sizde bir Microsoft hesabına sahipsiniz! Devamında farklı Microsoft hizmetlerinden yararlanabilir, işlerinizde daha kolay işlemler yapabilirsiniz!

Microsoft Hesabı Nasıl Silinir?

Microsoft hesabınızı silmeden önce neler bıraktığınızı ve nelerin silineceğini öğrenmenizde fayda var. İlk olarak hesabınız silinirken yükleme yaptığınız fotoğraf, belge, resim, video vb. kayıtlarınız tamamen silinmektedir. Microsoft’un diğer hizmetlerinde yer alan verilerinizde gider. Hesabınız silindikten 30 gün sonra kalıcı olarak kapanmaktadır. Eğer 30 gün içerisinde tekrardan giriş yaparsanız kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Microsoft hesabınızı kapatmak için:

 • https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 bağlantısına gidiyoruz.
 • Silmek istediğimiz hesaba giriş yapıyoruz.
 • Microsoft’a hesabınızı neden kapatmak istediğinizi ve gerekli form bilgilerini kendinize göre işaretledikten sonra İleri diyoruz.
 • ‘’Hesabımı kalıcı olarak kapat’’ seçeneğine basarak işlemi sonlandırıyoruz.

Microsoft’a Nasıl Giriş Yapılır?

Microsoft hesabınıza bilgisayardan giriş yapmak için:

 • https://www.microsoft.com/tr-tr/ bağlantısına giriyoruz.
 • Sağ üst kısımda kalan insan ikonuna basıyoruz
 • Açılan yerden kayıt olurken kullandığımız e-posta ve şifreyi yazarak giriş işlemini tamamlıyoruz.

Microsoft mobilden giriş yapmak için:

 • App Store veya Google Play Store üzerinden Microsoft uygulamasını indiriyoruz.
 • Uygulamayı açarak karşımıza çıkan yerden ‘’Oturum Aç’’ diyoruz.
 • Kayıt olurken yazdığımız e-posta ve şifreyi kullanarak giriş yapıyoruz.

Microsoft’un yaptığı hizmetleri indirmenize gerek yoktur. Satın almış olduğunuz veya kullandığınız bütün mobil cihazlarda zaten vardır. Bilgisayar üzerinden kullanmak isterseniz de Microsoft.com isimli kendi resmî web sitelerine girerek hizmetleri ücretli ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Özellikle bu şekilde Microsoft kullanıcılarına oldukça kolay bir kullanım sağlamaya çalışmıştır.

Microsoft Nasıl İner?

Microsoft’un yaptığı hizmetleri indirmenize gerek yoktur. Satın almış olduğunuz veya kullandığınız bütün mobil cihazlarda zaten vardır. Bilgisayar üzerinden kullanmak isterseniz de Microsoft.com isimli kendi resmî web sitelerine girerek hizmetleri ücretli ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Microsoft Şifresi Nasıl Değişir?

Microsoft hesabınızın şifresini unutmuş veya güvenlik açısından değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda tekrardan yenileyeceğiniz şifrenin sekiz karakter uzunluğunda, küçük ve büyük harf uyumuna son olarak da rakam, harf kullanmaya özen gösterirsek daha güvenli bir parola ortaya çıkacaktır.

Microsoft parolanızı değiştirmek için:

 • account.microsoft.com bağlantısına veya Microsoft uygulamasına girerek şifresini değiştirmek istediğimiz hesaba giriş yapıyoruz.
 • Yukarıda yer alan sekmeden ‘’Güvenlik’’ yazan yere basıyoruz.
 • Açılan kısımdan şifremizi tekrardan giriyoruz.
 • Ardından ‘’Parolamı Değiştir’’ diyoruz.
 • Buradan eski parolanızı ve yeni olarak kullanmak istediğinizi yazarak şifrenizi değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha fazla bilgiden yararlanmak istiyorsanız Sitemizi takip edebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir